سریر پشتیبان

پشتوانه ای چون کوه

در دنیای امروز با توجه به تنوع کالاهای متعدد و همچنین برندها و مارک های تجاری بسیار زیاد در هر زمینه به خصوص کالاهای بازار آی تی، انتخاب درست و صحیح برای مشتری، شرکت های توزیع کننده، شرکت های تولید کننده و در نهایت شرکت های خدمات دهنده بسیار چالش برانگیز شده است که تست و ارزیابی کالا یکی از راه کارهای غلبه براین چالش می باشد.

شرکت های تولید کننده برای تست و کنترل کیفی محصول نهایی، شرکت های خریدار کالا برای بررسی و مقاسیه عملکرد و همچنین محک کیفیت محصول خریداری شده و شرکت های پشتیبان نیز برای آگاهی و همچنین پیش بینی ایرادات و مشکلات و برنامه ریزی برای ارائه خدمات خود از این موضوع بهره می برند.

شرکت سریرسرویس به عنوان یکی از نام های آشنا و قدیمی این صنعت، بخش تست و ارزیابی خود را تجهیز و آماده همکاری با گروه های زیر می باشد:

  • تولید کنندگان داخلی 
  • توزیع کنندگان قطعات و محصولات 
  • فروشندگان قطعات و محصولات 
  • شرکت های گارانتی و پشتیبانی قطعات و محصولات 
  • تمامی افرادی که مایل به تست و ارزیابی محصول یا کالای خود هستند
  • سریرسرویس بعد از ارزیابی و تست و مقایسه محصول و کالای مورد نظر ، یک گزارش حاوی تمام اطلاعات اولیه تا نتایج تست و همچنین نظرات تخصصی خود را در مورد محصول به مشتری عرضه می کند بخش های اصلی این گزارش عبارتند از :

1- بررسی محصول از نظر بسته بندی و ظاهر دستگاه

در این مرحله بسته بندی محصول از نظر استاندارد بودن ، ایمن بودن و همچنین جنس و کیفیت بسته بندی طبق نیاز بازار هدف، مندرجات روی جعبه و دستگاه و کیفیت ساخت و مونتاژ محصول از لحاظ ظاهری و در نهایت محتویات بسته بندی  مورد بررسی قرار می گیرد.

2- بررسی و صحت استاندارد های اعلام شده از سوی تولید کننده

در این مرحله تمامی مستندات الصاق شده بر روی محصول یا جعبه و با ارائه شده توسط محصول چک شده و صحت آن بررسی می شود

3- بررسی سخت افزار داخلی و قطعات به کار رفته

در این بخش با باز کردن دستگاه به محتویات داخلی محصول و در نهایت به سخت افزار داخلی دسترسی پیدا کرده و اجزای اصلی دستگاه شناسایی شده و به صورت دقیق نوع و کیفیت قطعات و المانهای بکار رفته در تولید محصول مورد بررسی قرار می گیرد.

4- بررسی نرم افزاری دستگاه ها (البته در صورت داشتن نرم افزار مربوطه)

معمولا دستگاه ها برای استفاده از یک رابط نرم افزاری استفاده می کنند که این رابط می تواند به صورت خاص برای دستگاه تهیه و یا از نرم افزار ها و رابط های نرم افزاری رایج استفاده نمود که در تست های انجام شده عملکرد دستگاه و محصول را با این رابط های نرم افزاری تست می کنیم.

5- بررسی عملکرد دستگاه در شرایط کاری مختلف

محصول یا دستگاه مورد تست می تواند با توجه به نوع و مدل آن در شرایط و محیط های مختلفی قابل تست باشد که در این مرحله با توجه به نوع کاربری محصول تست هایی در شرایط مختلف انجام شده و نتایج ثبت می گردد.

6- مقایسه عملکرد با محصولات مشابه

بعد از انجام مراحل تست سخت افزاری و نرم افزاری، می توان نتایج به دست آمده را با دستگاه یا محصولات هم رده خود در بازار مقایسه کرد که نتایج حاصل از این مقایسه ، جایگاه محصول را در بازار و توان رقابتی آن را برای ما مشخص می کند.

7- انتقادات و پیشنهادات در مورد محصول تست شده

با توجه به بررسی های انجام شده ، با جمع بندی نقاط قوت و ضعف پیشنهادات لازم برای ارتقاء کیفیت کالا ارائه می شود.

8- تطبیق محصول خریداری شده با محصول نمونه

به منظور راستی آزمایی کارخانه سازنده ، مقایسه میان محصول نمونه تست شده و محصول نهایی خریداری شده انجام می گیرد و نتیجه آن در ادامه همکاری با کارخانه سازنده تعیین کننده می باشد.